We gingen slapen in een wigwam in Slagharen. Op Facebook had ik al laten weten dat het eigenlijk helemaal niet bij ons past.  We slapen voornamelijk in comfortabele huisjes en hotelkamers en we hadden al eens ontdekt dat kamperen om een of andere reden ‘ons ding’ niet helemaal is. Toch drukte ik wat knoppen in op Vakantieveilingen en voor ik het wist was ik de winnaar van een paasweekend in een wigwam. Iedereen is natuurlijk vreselijk nieuwsgierig hoe mij bevallen is…

Waarom slapen in een wigwam in Slagharen?

Ik vind het altijd eerlijk om te vertellen waarom ik voor deze accommodatie in Slagharen koos. De ene keer ben ik niet op zoek naar hetzelfde als een andere keer… Ik heb dus niet bewust gekozen voor een wigwam in Slagharen als accommodatie, het was een impulsaankoop op Vakantieveilingen.

Locatie van de wigwam in Slagharen

De wigwamwereld ligt op 10-15 minuten loopafstand van de parkingang van attractiepark Slagharen.
Attractiepark Slagharen heeft heel veel attractie’s van vliegende olifantjes tot rollercoasters. Daarbij zijn er elke dag drie shows te zien.
Op het park is een supermarkt, dit is 10-15 minuten lopen vanaf de wigwamwereld.
Bij de wigwams is een receptie, snackbar, een restaurant waar ook bingo wordt gespeeld ’s avonds en een speelplaats plus zwembad.

Bijzonderheden van de wigwam in Slagharen

Elke tent bestaat uit drie slaapcompartimenten. In het midden een hooggelegen tweepersoonsbed van ongeveer 1m50 breed, en links er rechts daarvan op grondniveau een driehoekig matras.

In de tent vind je zes dekbedden en zes hoofdkussens. Bij elke boeking ben je verplicht een linnenpakket af te nemen.
In het kleine keukentje zijn de hoognodige keukenspullen aanwezig, koud stromend water en twee elektrische kookplaten.
In de keuken ligt een pakketje met twee dweiltjes, een afwasborstel en afwasmiddel.
De tent wordt verwamd door middel van twee terrasheaters.
Er is zelfs een tv aanwezig.
De tent is winddicht en bestaat uit een dik buizenframe waar de canvasdoeken stevig omheen gespannend zijn.
De vloer is een makkelijk te onderhouden grindvloer. (1x per dag de bezem er doorheen en klaar!)
De bergruimte is beperkt, maar voldoende.
Wat de kinderen vooral leuk vonden, was dat ze een echt ‘huisje’ voor zichzelf hadden.
Wijzelf hebben het niet koud gehad bij 3 graden ’s nachts en harde wind.
Voor Pippa (2) pastte het campingbedje prima in een van de compartimenten, hoewel het daar de laatste nacht wel te koud was voor haar en we haar in het woonvertrek hebben laten slapen.

Bij elke wigwam hoort een deel van een toiletgebouw welke je voor jezelf kunt afsluiten. Deze toiletgebouwtjes hebben (luxe!) een vloerverwarming. De douches gaan wel om de paar seconden uit, dat is een tikje lastig met kinderen in de wat koudere maanden.







Campinggasten

Het enige wat ik echt verbazingwekkend vond waren de overige campinggasten. Ik heb nog nooit zoveel a-sociale mensen bij elkaar gezien. Schelden op de kinderen, of op elkaar. Brutale kinderen. Rommel gewoon op straat gooien, parkeren waar het duidelijk niet de bedoeling is, onbeschoft tegen het personeel, barbecue-feestjes met muziek wat tien tenten verderop nog te horen was.
Ik kan hier voor een weekend wel mijn ogen voor sluiten, zo vaak waren we nu ook weer niet bij de tent en mijn jongste dochter kan nog geen scheldwoorden onthouden.

Plus en min

+ de kinderen hadden echt het idee dat we voor even indiaan werden
+ pretpark voor de deur, op regenachtige dagen, is er het overdekte zwemparadijs Aqua Mexicana (entree EUR 8,- pp), bij de luxere accommodatie’s is toegang tot het zwembad inclusief
+ een eigen toiletgebouwtje met verwarming en bergruimte.

-/- de overige campinggasten vond ik als enige min of meer storend aan ons verblijf.
-/- ons welkom was niet erg warm en klungelig, dat kan echt beter

Voor wie een aanrader?

Wil je met kleine kinderen naar een pretpark, dan zijn ze al gauw na een halve dag moe. Boek je een accommodatie bij Slagharen, dan kun je lekker even relaxen in je tent (of huisje) en daarna weer terug.
Met baby’s zou ik zeker voor een andere accommodatie kiezen, onze Pippa had het soms koud in de nacht en voor het wassen van een baby is het ook niet zo handig. Kies dan liever voor een huisje bij het park. Ook kun je je afvragen hoeveel plezier een baby heeft van een pretpark.
Een eventueel volgende keer zou ik ook wat dichter bij het park willen zitten.

Tips

Neem mee:
– oordopjes (voor geluid ’s avonds op de camping)
– slippers voor in het badgebouw
– vraag om een tent aan de buitenrand
– ik zag veel kinderen met rolschaatsen, ze kunnen leuk schaatsen op het de paadjes tussen de tenten!
– neem wat boeken mee over indianen
– boek ontbijt en diner (buffet) er desgewenst van tevoren bij, dan krijg je een kleine korting

Andere accommodatie’s bij Slagharen:
– Buffalo ranch house, met een pony, direct aan het park.
– Missouri, huisjes direct aan het park.
– Nevada deluxe, met vaatwasser en jacuzzi.
– Yellowstone, zeer centraal gelegen!
– Cowboy cottage, 4 slaapplaatsen op 1 slaapkamer,
– Hacienda, vrolijk gekleurde huisjes op 5 wandelenminuten van de parkingang (hooguit).
Daarbuiten kun je ook nog een plaats op de camping reserveren en zijn er mobilhomes te huur.

Dit vind je misschien ook interessant

Print Friendly, PDF & Email